baner

Provázkovací workshop s Domi.D

Bondage workshopy patří v Ateliéru dlouhodobě mezi ty nejoblíbenější. Řada "úchylů" považuje větší či menší omezení pohybu nejen za zábavné, ale i za základ většiny scének. I proto bylo poslední "provázkovací školení" tak úspěšné.

Začátek večera byl pro většinu stálejších účastníků tradiční: poškádlit chuťové buňky místní vybranou kuchyní, nafasovat výbavičku pro svázání a pak jen netrpělivě čekat na začátek přednáškového maratonu. Pár nováčků kteří do Ateliéru zavítalo prvně si ještě před začátkem prošlo všechny tematické místnosti (jak jsem zahlédl, tak někteří i s odborným výkladem Vaška) a pak už se šlo na vázání.

Už v úvodu bylo naznačeno, že bondage workshopy se tradičně těší velké účasti (tentokráte se dostavilo něco přes 50 vázajících). I to je jedním z důvodů proč je třeba pravidelně střídat přednášející. Každý z "vazačů" totiž do přednášek i vázání vnáší svůj vlastní styl, zkušenosti i léty zažité vychytávky. Tentokráte tedy žezlo průvodce večerem převzala životem i provazy protřelá Domi.D. Po posledních dvou workshopech, které byly určeny převážně zkušenějším riggerům a riggerkám, se téma - tipuji že i na přání návštěvníků Ateliéru - vrátilo zpět k začátkům, a bylo tedy vhodné i pro ty méně zkušené či začínající. Na programu bylo praktické svázání jedné ruky (další forma one-column tie odlišná od všechozích přednášejících), svázání rukou či nohou, ale i zdobný korzet či restriktivnější svázání za zády ve formě dračího rukávu.

Vzhledem k novému přednášejícímu byla témata zajímavá a přínosná i pro účastníky všech předchozích workshopů. Za sebe to tedy ukončím jednoduše: děkuji pořadatelům za skvělý výběr přednášející, děkuji přednášející Domi.D za úžasný večer a děkuji účastníkům za výbornou náladu. Nashledanou zase u dalšího provázkování.
 


Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena